Dovol si poslouchat svoji intuici

VŽDYŤ TY PROSTĚ VÍŠ

Intuice, vnímání, boží podstata, tvoje životní energie… Může mít různá jména, ale ty dobře víš, o čem je řeč. Někdy ji vnímáš jako hlas, někdy tě nutí psát a jindy malovat. A někdy prostě víš. Víš, jak se zachovat. Víš, kam a kdy jít a víš, kdy zastavit. Prostě VÍŠ.

Jenže pak je tu naše mysl, rozum a ego. Iluze, které máme, a dogmata, která jsme přijali za svá. Strach, panika a vztek. Ten vědoucí pocit je najednou překrytý hromadou zmatku a nejistoty. Někdy sis možná dovolila udělat ten krok, který jsi cítila jako správný, aby tě vzápětí začal válcovat ještě větší strach a ještě větší nejistota.

Tohle je proces, který se všichni učíme. Za všechny svoje životy jsme přijali mnoho omezení a zapomněli na velkou část toho, co naše vnímání dokáže a co nám přináší. Ty nekomfortní pocity, které ti rozmlouvají tvou důvěru ve vlastní vědění a vědomí, jsou jen naučení lháři. I když je slyšíš hlasitě a často. Vybav si, kdy sis dovolila svou intuici poslechnout a co ti to přineslo. Takovou zkušenost určitě máš, i kdyby to byla jen maličkost – možná ti proběhlo hlavou, že si nemáš vzít tu bílou halenku dnes na sebe, a u večeře jsi viděla proč – tvoje kamarádka tě nechtěně polila červeným vínem. A možná jsou to velké věci. Možná jsi věděla, že dnes nemáš jezdit tou cestou co obvykle, a vyhnula ses nehodě.

O tom, proč je pro nás vnímání v životě tak důležité a proč si o něj dovolit se opřít, jsme mluvily i v jednom ze živých vysílání – najdeš ho na tomto odkazu:

https://www.youtube.com/watch?v=O2uPXnSZ8fE

——

Zajímá tě metoda JIH? Chceš další inspiraci a možnosti pro život podle svých představ?

www.metodajih.cz

www.seberozvojzdarma.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.