Sdílení je tvoje důvěra a láska k sobě

SDÍLENÍM MŮŽEŠ JEN ZÍSKAT

Mohlo by se zdát, že sdílení – rozuměj když mluvíš s ostatními o tom, co prožíváš, co cítíš a čím se zabýváš – je nějaké „porcování“ sebe sama, jako když krájíš dort. Ale je to zase rozum, který přemítá, jestli o kus toho svého štěstí náhodou nepřijdeš nebo ho prostě zakřikneš, když se o něj podělíš s ostatními. A co teprve, když to nejsou ty růžové věci! Když se necítíš dobře, cítíš věci, o kterých máš pocit, že bys je vůbec cítit neměla, nebo si nevíš v životě rady a rozum a ego ti našeptávají, žes selhala… Pro tvoje ego je nejjednodušší skrýt všechno tohle za masku spokojené ženy, která je prostě v pohodě.

O čem to celé je? Triáda rozumu, ega a mysli tvrdí, že to o těch ostatních. O jejich hodnocení, jejich postoji k tobě. TO ONI ZA TO MŮŽOU, že se cítím špatně, když mluvím o tom, co žiju. Je to ale jen další rozumová klička, která tě stahuje do izolace a stagnace.Sdílení, i když se to nezdá, je hlavně o tobě. O tvém pocitu hodnoty, o tvojí sebedůvěře, o tvé laskavosti k sobě samotné. O tom, žes přestala hodnotit a posuzovat samu sebe na základě toho, co se od tebe čeká a co by se mělo. Dovolit si sdílet svůj život a nic neskrývat, komunikovat otevřeně o všem, je projev nejhlubší a pravdivé lásky k sobě samotné.

O sdílení a nejen o něm mluvily Jana a Šári v jednom z našich rozhovorů. Najdeš ho na youtube na tomto odkazu: https://youtu.be/kOdh5T0bxmg

—–

Zajímá tě metoda JIH a chceš se o ní dozvědět víc?

www.metodajih.cz

www.seberozvojzdarma.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.