Tvoje energie nemá omezení

ROZUM HLEDÁ DŮKAZY, ABY TĚ PŘESVĚDČIL O MARNOSTI ŽIVOTA

Posledních několik dní bylo deštivých. Jak jsi se cítila? Miluješ déšť nebo si jím necháš zkazit náladu? Tvůj vlastní rozum i kolektivní mysl v tom mají jasno – špatné počasí se rovná špatné náladě. Mají plno důkazů o tom, že najednou nemůžeš udělat a zažít to, cos chtěla.

S touhle „očekávanou“ špatnou náladou se vypořádáváme každý po svém a pokaždé jinak. Někdy si řekneš, že je to pořád jen déšť, nazuješ si pevné boty, navlékneš nepromokavý kabát a vydáš se ven. Někdy se zaraduješ, že alespoň uklidíš tu skříň, do které už se tak trochu bojíš podívat. A někdy si necháš náladu zkazit a trávíš den zamračeným pozorováním dešťových kapek.

Je to ale opravdu pořád jen déšť. Jenže tvůj rozum dobře ví jak na tebe a stejný mechanismus používá všude, kde se mu to hodí. Skvěle nafukuje komáry na velbloudy a ukazuje na to či ono, co se právě přihodilo. Vidíš? Proto a proto nemůžeš být právě teď sama sebou a cítit se dobře. Vidíš? Proto a proto nemůžeš zůstat v klidu a nenechat se zatáhnout do strachu nebo vzteku. Vidíš? Proto musíš o všem přemýšlet, všechno přehodnotit, všechno rozpitvat.

Boží podstata a tvůj vnitřní klid je tu pořád. Ať se děje, co se děje. Ať právě procházíš, čím procházíš. Není v ní dualita dobrého a zlého nebo nutnost propadat strachům a panice. Je jen tvůj záměr, tvá aktivita a nekonečno možností, jak dojít naplnění tvých snů. V boží podstatě neexistují důkazy, žes selhala, ani že budeš mít sedm let smůlu. V boží podstatě je všechno „jen déšť“ a na tobě zůstává volba, jestli budeš skákat v loužích nebo zamračeně pozorovat kapky na okně.

—-

Zajímá tě metoda JIH a chceš se o ní dozvědět víc?

www.metodajih.cz

www.seberozvojzdarma.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.