Vnímej svou energii jako cennost

NEPLÝTVEJ SVOU ENERGII NA KLIČKY A ILUZE SVOJÍ MYSLI

Hlavou ti proletěla jediná myšlenka. Co si o mě asi myslí? Zpočátku vypadala docela nevinně, ale tys ji nenechala projít jen tak bez povšimnutí. Za chvíli máš v hlavě divokou párty. Přemítáš, jak tě lidé kolem vidí, jestli jsi neplácla hloupost, neztrapnila se. A čas plyne. Za chvíli tě bolí hlava a cítíš se podivně unavená. Práce, kterou jsi chtěla udělat, zatím stojí a tobě už se ani trochu nechce se do ní ponořit.

Veškerou svou energii jsi právě obětovala mysli, rozumu a egu, jejich iluzím, hodnocení a posuzování a nekonečným kolečkům. I tvoje energie je ale přitom cenné zboží, které si nezaslouží být utráceno takhle nadarmo. Všimla sis totiž, že při těch úvahách, hodnocení a sebehodnocení, se vlastně nikdy nedobereš konce? Je to prostě nekonečná osmička, která živí i požírá samu sebe. Když svou energii věnuješ těm dotěrným myšlenkám, neznamená to, že se ti je podaří zahnat. Naopak je ještě povzbudíš k akci.

Vnímej svou energii jako luxusní a cenné zboží a investuj ji podle toho. Nekrm s ní myšlenky zaobírající se hodnocením, posuzováním, dedukováním.

Máš pocit, že tyhle myšlenky v určité chvíle nedokážeš přestat živit? Uteč jim k činnosti, do které se musíš ponořit natolik, že ti na přemýšlení nezbyde čas. I kdyby to byl spánek.

Když si uvědomíš, že hlava jede na plné obrátky, dej si pár chvil, kdy budeš vnímat svůj dech. Zkus se podívat na svoje přemýšlení s odstupem – pomůže ti nějak, co právě děláš a čemu se v sobě věnuješ?

Promluv si s někým, komu důvěřuješ. Často stačí dovolit si říct nahlas, co se nám honí v hlavě a uvolnění na sebe nenechá dlouho čekat.

S metodou JIH se učíme tvořit svůj život vědomě. Vnímat, o čem a proč přemýšlíme. Vyhýbat se nahodilosti a doopravdy určovat, kam se bude naše cesta ubírat, protože poznáváme svoje sny, touhy i záměry, které jsou v souladu s naší boží podstatou, s námi samotnými. Jdeš do toho s námi?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.